ЄБРР погіршив прогноз щодо економіки України

ЄБРР погіршив прогноз щодо економіки України

Усі прогнози на цей і наступний рік схильні до серйозних ризиків зниження у разі розширення масштабів війни в Україні, наголосили експерти ЄБРР.

Падіння ВВП України в 2022 році може становити 30%, що значно гірше за березневі очікування банку (падіння на 20%). Такий прогноз оприлюднив Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у вівторок, 10 травня.

При цьому очікується значний відскок економки України у 2023 році — зростання одразу на 25% (у березні прогноз на 2023 рік передбачав зростання на 23%), «але це передбачає, що на той час уже розпочнуться суттєві відновлювальні роботи».

«Тривалість бойових дій, ступінь відновлення та кількість біженців, які повернулися додому, також впливатимуть на швидкість відновлення», — йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що всі прогнози на цей і наступний рік схильні до серйозних ризиків зниження у разі розширення масштабів війни в Україні або більш обмеженого потоку експорту газу або інших товарів до Європи з Росії.

При цьому ЄББР зберіг на колишньому рівні прогноз зниження ВВП Росії на рівні 10%, а в 2023 році прогнозує нульову динаміку.

ВВП Білорусі, за прогнозом ЄБРР, у 2022 році знизиться на 4% (у березні банк прогнозував зниження на 3%), у 2023 році очікується нульова динаміка економіки.

Зазначимо, що МВФ прогнозує падіння ВВП України цього року на 35%. А в Кабміні очікують, що падіння може становити до 50%.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

Радянські воєнні пам’ятники у Німеччині більше небажані?

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Рада ООН з прав людини обговорить злочини РФ в Україні

СюжетСвідки Другої світової про напад РФ на Україну: Це війна проти мирного населення

Шольц впевнений, що Путін не виграє війну проти України

Источник: korrespondent.net