Александр Юсупов: Речь Путина подтвердила сложное положение в России

Александр Юсупов: Речь Путина подтвердила сложное положение в России

Президент Росії Володимир Путін виступив з промовою до Федеральних зборів. Питання міжнародної політики він підняв лише наприкінці свого півторагодинного виступу, де зазначив що чекає на особисту зустріч лідерів постійних країн-членів Ради безпеки ООН.

Абсолютна перевага внутрішньої повістки в посланні найімовірніше пояснюється тим, що у вересні в Росії відбудуться парламентські вибори, а тим часом рейтинг правлячої партії «Єдина Росія» впав до рекордних 27%, в країні нещодавно пройшли наймасовіші протести з 2011-го року і очікуються нові. Про складний стан справ в країні ще краще говорить те, що перед посланням Путіна уряд переніс публікацію даних про реальні доходи росіян з 20-го на 29-те квітня, нібито через те що «збір інформації про деякі компоненти доходів потребує більше часу.»

Але ж добре відомо, що через західні санкції реальні доходи російських громадян щорічно падають з 2014-го року, і зараз вони на 10,6% менше ніж у 2013-му. Може все ж таки справа в цьому? А успішні військові операції в Криму та Сирії вже не викликають колишнього захоплення. Як наслідок, Кремлю доводиться адаптуватися і частіше демонструвати турботу про фінансове благополуччя росіян. Ринки це помітили, рубль став зміцнюватися після виступу.

Що ж стосується заяв російського лідера в контексті зовнішньої політики, зокрема згадки про його давнє бажання організувати спільну зустріч з лідерами США, Китаю, Великої Британії та Франції, то тут Путін намагається під початковим видом саміту присвяченого обговоренню «контролю над озброєннями» створити платформу для подальшого проведення нового епохального діалогу про розподіл впливу над світом, за прикладом Ялтинської та Потсдамської конференцій в 1945-му році, щоб остаточно зупинити розширення НАТО на Схід, зняти всі санкції і зафіксувати як мінімум Білорусь та Україну в суверенну сферу впливу Москви.

Знаючи, що такий підхід для вирішення глобальних та регіональних проблем не влаштовує багатьох на Заході, а деякі там навіть хочуть посилення антиросійських санкцій, Путін зазначив у своїй промові, що «до 2024-го року частка сучасної зброї і техніки в російських військах складе майже 76%, а в ядерній тріаді вже в цьому році перевищить 88%», тим самим натякнувши на продовження використання військової сили як альтернативу дипломатії та компромісу. Чи це спрацює? До сих пір шантаж широкомасштабною війною допомагав Москві добиватися лише ситуативних перемог, як наприклад підписання Мінських угод, і тому для досягнення великої угоди з демократичним табором одного лише шантажу наврядчи буде достатньо.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник: www.obozrevatel.com