Анатолий Матиос: Думаете, у Эрдогана раздерибанят деньги »Стамбула»?

Анатолий Матиос: Думаете, у Эрдогана раздерибанят деньги »Стамбула»?

Ердоган твердо вирішив будувати канал-протоку «Стамбул».

«Безумовно, знайдуться ті, хто висловить стурбованість цим мегапроектом. Це нас не зупинить.

На правому і лівому берегах нової штучної водної артерії Туреччини будуть побудовані два міста. Ці міста прикрасять вигляд «Стамбулу».

Саме Ердоган є головним «ідеологом» будівництва каналу паралельного протоці Босфор. Потребу в додатковому водному шляху з Чорного в Мармурове море він обгрунтовував перевантаженістю протоки Босфор і небезпекою, якими є для екології і стамбульців судна, що перевозять небезпечні вантажі — нафту, хімікати і скраплений газ.


Протока Босфор проходить через густонаселені та історичні райони мегаполісу, а новий канал, згідно з проектом, пройде через малонаселені передмістя Стамбула.

Крім цього, Ердоган стверджує, що новий канал стане гарним джерелом поповнення державної скарбниці. Прохід суден через протоку Босфор, згідно з Конвенцією Монтре, майже безкоштовний, якщо не брати до уваги невеликі збори, які судновласники платять за лоцманську проводку і маяки.

Канал «Стамбул», як запевняє Ердоган, буде повністю контролюватися Туреччиною, і прохід по ньому не буде регулюватися ніякими міжнародними конвенціями, включаючи Конвенцію Монтре!

Ну ось так, друзі! А…забув спитати-…думаєте раздерибанять гроші «Стамбулу»?!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник: www.obozrevatel.com