
Більшість болгар бояться російської окупації
Більше половини жителів Болгарії бояться можливої окупації їхньої країни, а 62% побоюються ракетних та бомбових ударів.
Більшість болгар бояться воєнної агресії з боку Росії. Про це йдеться у національно репрезентативному соціологічному опитуванні, проведеному агентством ESTAT від імені Фонду Майстерня громадянських ініціатив, повідомляє в середу, 11 травня, Euractiv.
Згідно з опитуванням, троє з чотирьох болгар побоюються використання ядерної зброї, тоді як 54% кажуть, що бояться можливої окупації Росією, а 62% побоюються ракетних та бомбових ударів по різних об’єктах.
Зазначається, що 50,3% опитаних кажуть, що очікують на допомогу НАТО у разі нападу на Болгарію, але лише 41% підтримують членство Болгарії в альянсі, а 33% виступають проти.
«Це може пояснити, чому країна не підтримує жорсткої політики проти Москви і чому болгарське суспільство прагне зайняти нейтральну позицію щодо війни в Україні», — йдеться у повідомленні.
Також повідомляється, що лише 10% болгар кажуть, що знають історію болгарсько-російських відносин, а 80% — не впевнені у своїх знаннях, що створює сприятливий ґрунт для російської пропаганди та спотворення історичних фактів.
Так, 61% болгар не знають, що Росія виступала проти об’єднання болгарських територій у 1885 році, а 42% людей упевнені, що СРСР не оголошував війну Болгарії.
Країна була окупована Червоною армією з 1944 до 1947 року, після чого Болгарія перебувала під комуністичною диктатурою протягом наступних 45 років.
Раніше повідомлялося, що президент Болгарії розкритикував рішення парламенту допомогти Україні. Навіть саме формулювання «військово-технічна допомога», на його думку, досить «розтяжне і ризиковане».
Нагадаємо, парламент Болгарії дозволив ремонт техніки для ЗСУ.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Читайте Korrespondent.net в Google News
Війна Росії з Україною
СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн
СюжетБолгарія: таємні постачання зброї Україні, урядова криза та геніальний хід
Боррель розкритикував противників постачання зброї Україні
СюжетЧервоний Хрест і війна в Україні: як шукають зниклих людей
СюжетУкраїна: долю війни вирішує залізниця
Источник: korrespondent.net