CNN повідомила про таємне вивезення Росією золота з Судану

CNN повідомила про таємне вивезення Росією золота з Судану

В обмін на підтримку Москви військовий режим у Судані дозволяє безперешкодно вивозити золото, позбавляючи » бідну країну сотень мільйонів доларів державних доходів», — стверджується в розслідуванні.

«У спробі зміцнити Росію проти дедалі жорсткіших західних санкцій та підтримати військові дії в Україні» Москва таємно вивозить із Судану його найцінніший ресурс — золото. Найчастіше експорт маскується під інші товари, наприклад печиво. Про це повідомляється у розслідуванні американської медіакомпанії CNN, опублікованому ввечері у п’ятницю, 29 липня.

Колишні і чинні американські чиновники розповіли журналістам, що Росія активно підтримала військовий переворот у Судані 2021 року, який скинув перехідний цивільний уряд та зміцнив владу військових. В обмін на підтримку Москви нинішній режим дозволяє безперешкодно вивозити золото в обхід встановлених правил, позбавляючи » бідну країну сотень мільйонів доларів державних доходів», стверджується в розслідуванні. «Ми давно знаємо, що Росія експлуатує природні ресурси Судану», — розповів колишній американський чиновник CNN. Москві, яка опинилася під жорсткими санкціями, «дуже вигідні відносини з суданськими генералами і допомога генералам залишитися при владі», — пояснив він, додавши, що «ця «допомога» охоплює широкий спектр — від навчання та підтримки розвідки до спільного отримання вигоди від вкраденого золота Судан «.

Роль Пригожина та ПВК Вагнера

CNN стверджує, що важливу роль у співпраці Москви та Хартума відіграє бізнесмен Євген Пригожин, якого російські ЗМІ раніше називали «кухарем Путіна». У Судані основним інструментом 61-річного російського підприємця, який перебуває під міжнародними санкціями, є компанія Meroe Gold — дочірнє підприємство, що належить Пригожину компанії М-інвест, вказується в розслідуванні. Meroe Gold «добуває золото і одночасно надає зброю та навчання армії та воєнізованим формуванням країни, згідно з рахунками, які бачив CNN», — повідомляють журналісти.

CNN, у співпраці з центром Досьє, з’ясували, що контроль операцій у ключових місцях видобутку, переробки та транзиту золота в Судані контролював Олександр Кузнєцов – високопоставлений співробітник ПВК Вагнера, який також пов’язують із Пригожиним. Кузнєцов, відомий також під позивними Ратибор і Радімір, «є чотириразовим володарем російського ордена Мужності і в 2017 році був сфотографований разом з Путіним і Дмитром Уткіним — засновником ПВК Вагнера. ЄС ввів санкції проти Кузнєцова в 2021 році», — вказують журналісти.

За даними CNN, за останні півтора роки із Судану до Росії було відправлено щонайменше 16 літаків із золотом. Рейси здійснювалися «військовими літаками, які прямували до сирійського портового міста Латакія, де Росія має велику авіабазу». Крім того, існує і наземний маршрут, яким золото перевозиться до Центрально-африканської республіки, до ЦАР, де ПВК Вагнера «підтримує репресивний режим».

В американській медіакомпанії стверджують, що російська експансія до Судану почалася після анексії Криму, а постачання золота вважаються ефективним засобом для обходу санкцій.

Джерело: DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net