Газпром зупиняє транзит газу по території Польщі

Газпром зупиняє транзит газу по території Польщі

Раніше Газпром заявив, що повністю припинив постачання польській газовій компанії PGNiG і болгарському Булгаргаз.

 
Російський Газпром не буде використовувати для транспортування газу трубопровід Ямал–Європа, який проходить через Польщу. Про це повідомив офіційний представник компанії Сергій Купріянов.
 
За його словами, це відбувається на виконання указу президента РФ від 3 травня, який запровадив санкції проти низки іноземних компаній, серед яких компанія EuRoPol GAZ, яка є власником польської ділянки газопроводу Ямал–Європа.
 
«Встановлено заборону на здійснення угод і платежів на користь осіб, які перебувають під санкціями, зокрема для Газпрому це означає заборону на використання газопроводу, що належить компанії EuRoPol GAZ, для транспортування російського газу через Польщу», – зазначив Купріянов.
 
Раніше Газпром заявив, що повністю припинив постачання польській газовій компанії PGNiG і болгарському Булгаргаз після того, як вони відмовилися задовольнити вимогу Москви платити за газ у рублях, а не в євро чи доларах.
 
Трубопровід Ямал–Європа проходить із РФ через Білорусь у Польщу і Німеччину. На нього припадає невелика частка потоків російського газу в Європу, і з початку війни його використання стрімко скорочується.
 
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЄС забезпечив газом Польщу і Болгарію.
 
У Росії заявили про «примусове» заповнення ПСГ Газпрому в Німеччині

 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net