Игорь Соловей: Закон, который может обернуться очередным »освободительным походом»

Игорь Соловей: Закон, который может обернуться очередным »освободительным походом»

“Порятунок російськомовних” — одна з головних тез пропаганди російських політиків, які так демонструють турботу про електорат. Але насправді за нею ховається звичайна агресія та імперські прагнення захопити чужі території.

Цього тижня у Держдуму РФ внесли законопроект, що пропонує юридично закріпити для жителів України та Білорусі статус носіїв російської мови — НРМ, поза межами Росії. До цього отримати його могли лише ті іноземці, які тимчасово перебувають або проживають в РФ, подати заяву на його отримання можна було тільки в регіональне управління МВС. Тепер же цей статус є першим кроком до отримання російського громадянства і за межами РФ.

«Можливість для громадян України отримати статус носіїв російської мови за бажанням, без наявності будь-яких формальних підстав, в умовах антиросійської політики в цій країні набуває особливої актуальності», — пояснюють свою ініціативу автори законопроекту.

Така ініціатива вкотре підтверджує, що кремлівська машина питання мови тримає на озброєнні, риторика Кремля тут не змінюється: «пригноблених» російськомовних українців потрібно «рятувати» від антиросійського режиму. В першу чергу — надавати їм свої паспорти.

Цей метод не є новиною, Росія вже відточила цю практику у Придністров’ї, Абхазії та Південній Осетії. На жаль, цю щедру «акцію» РФ запропонувала і жителям окупованого Криму та Сходу України.

Мова — небезпечний інструмент у руках Кремля. Вона, у поєднанні із статтею Путіна «Про історичну єдність росіян і українців», що була включено в перелік обов’язкових тем для занять з військовослужбовцями з військово-політичної підготовки, а також агресивна паспортизація в один момент можуть обернутися черговим «визвольним походом».

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник: www.obozrevatel.com