Нікарагуа прийме сотні військових РФ для навчань

Нікарагуа прийме сотні військових РФ для навчань

У Вашингтоні вже висловили занепокоєння щодо цього рішення парламенту Нікарагуа. У Держдепі вважають це «провокацією нікарагуанського режиму».

Парламент Нікарагуа схвалив президентський декрет, що дозволяє російським військам проводити навчання у цій країні Центральної Америки. Про це стало відомо у вівторок, 14 червня.

За умовами декрету, 230 російських військовослужбовців зможуть прибути до Нікарагуа до кінця 2022 року, щоб разом із армією країни патрулювати води Тихого океану.

У Вашингтоні вже висловили занепокоєння щодо цього рішення. Помічник держсекретаря США у справах Західної півкулі Браян Ніколс заявив, що його відомство вважає це «провокацією нікарагуанського режиму».

Президент Нікарагуа Даніель Ортега у травні підтримав війну Росії проти «нацистів, які правлять та вбивають в Україні після перевороту 2014 року». 12 червня Ортега, один із небагатьох іноземних лідерів, надіслав Путіну вітання з нагоди Дня Росії та пообіцяв «продовжувати зміцнювати історичні узи братерства, солідарності та співпраці» з народом та урядом РФ.

Декрет президента Ортеги фактично продовжує ще на два роки правила військового співробітництва Нікарагуа з іншими країнами, що діють з 2012 року. Згідно з цими правилами, спрямовувати війська та бойову техніку — включаючи кораблі та літаки — в країну для проведення спільних навчань може не лише Росія, а й США, а також сім інших латиноамериканських держав.

Представляючи декрет на розгляд парламенту, президент Нікарагуа перерахував його цілі: «обмін досвідом, тренування військовослужбовців та гуманітарні операції». У декреті також йдеться про можливість спільної з іншими країнами боротьби з контрабандою наркотиків морем та іншою організованою злочинністю.

Раніше повідомлялося, що країна-агресор Росія розпочала чергові військові навчання. Понад 3 тисячі військовослужбовців та понад 300 одиниць військової техніки задіяні в навчаннях з бойовими стрільбами в Калінінградській області.

Джерело: Російська служба Deutsche Welle


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net