Росія намагалася просунути в Гаагу свого шпигуна

Росія намагалася просунути в Гаагу свого шпигуна

Офіцеру розвідки у квітні відмовили у в’їзді до Нідерландів, після чого його направили до Бразилії першим рейсом.

 
Росія планувала влаштувати стажером власного шпигуна до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Проте його зловили. Про це повідомляють у Службі загальної розвідки та безпеки Нідерландів (AIVD).
 
«AIVD завадила співробітнику російської розвідки отримати доступ як стажист до Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі. Згадана людина працює на ГРУ російської військової розвідки, але використала бразильську вигадану особу для поїздки з Бразилії до Нідерландів»,- пише прес-служба.
 
Офіцеру розвідки у квітні відмовили у в’їзді до Нідерландів, після чого його направили до Бразилії першим рейсом. AIVD вважає його загрозою національній безпеці, і служба поінформувала про це Службу імміграції та натуралізації Нідерландів в офіційному звіті.
 
Зазначається, що шпигун представився громадянином Бразилії Віктором Мюллером Феррейром, хоча його справжнє ім’я Сергій Володимирович Черкасов. Чоловік приховав свої зв’язки з Росією та розвідкою, зокрема.
 
У той же час, розвідка Нідерландів додає, що шпигунів «нелегалів» важко виявити, оскільки вони видають себе за іноземців і мають доступ до інформації, яка є недоступною для громадян Росії.
 
«Міжнародний кримінальний суд розслідує можливі військові злочини, скоєні Росією в Україні. МКС також розслідує військові злочини, що мали місце під час війни Росії в Грузії у 2008 році. З цих причин таємний доступ до інформації Міжнародного кримінального суду був би дуже цінним для російських спецслужб. Нелегал мав розпочати стажування в МКС, що означало б, що він матиме доступ до будівлі та систем МКС», — йдеться у повідомленні.
 
Якби ж шпигун отримав доступ до МКС як стажист, він міг би ймовірно вплинути на кримінальні провадження суду.
 
Нагадаємо, головний прокурор МКС Карім Хан відвідав Україну, зокрема Бучу, та зібрав групу слідчих, які збирають докази на звільнених територіях.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

ООН: У світі понад 100 мільйонів біженців і переміщених осіб

СюжетЩо побачила слідча комісія ООН в Україні

СюжетЧого чекають в Україні від візиту Шольца, Макрона й Драгі

Источник: korrespondent.net