Росія провела виплату в рублях за зовнішнім боргом

Росія провела виплату в рублях за зовнішнім боргом

Кошти було перераховано Національному розрахунковому депозитарію, який перебуває під міжнародними санкціями.

 
Міністерство фінансів Росії виконало свої зобов’язання щодо євробондів перед іноземними кредиторами в рублях. Про це йдеться в повідомленні російського відомства у четвер, 23 червня.
 
Відповідно до недавнього указу президента Володимира Путіна, виплату на суму $234,85 млн в еквіваленті зробили в рублях.
 
Кошти для виплати купонного доходу за облігаціями зі строком погашення у 2027 і 2047 роках на загальну суму 12,51 млрд рублів (за офіційним курсом 53 руб./долар) були перераховані Національному розрахунковому депозитарію, який перебуває під міжнародними санкціями.
 
У російському мінфіні вважають свої зобов’язання з обслуговування державних цінних паперів РФ виконаними в повному обсязі.
 
Як йдеться в поясненні міністра фінансів Антона Сілуанова, «головне, що Росія здійснила платіж, а зміну валюти платежу не можна розцінювати як неналежне виконання боргових зобов’язань, особливо в умовах форс-мажору», повідомляє The Bell.
 
Власники євробондів будуть вправі розпоряджатися отриманими рублями на власний розсуд. У тому числі – зможуть конвертувати їх у валюту.
 
Для виведення грошей за кордон потрібно отримати дозвіл окремо. Для цього потрібно буде підписати відмову від усіх потенційних претензій щодо цього платежу.
 
Нагадаємо, наприкінці травня мінфін США оголосив, що не продовжить ліцензії на обслуговування зовнішнього боргу Росії. Через це мінфін РФ не зможе доводити гроші до власників міжнародних облігацій. Так технічний дефолт РФ може настати вже наприкінці липня.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net