У Гельсінкі оцінили ймовірність нападу РФ на країну

У Гельсінкі оцінили ймовірність нападу РФ на країну

Фінляндія та Швеція планують подати заявки до НАТО у середині травня. Очікується, що країни зроблять це одночасно.

Військові дії Російської Федерації проти Фінляндії та Швеції, які мають намір вступити у НАТО, здаються малоймовірними з огляду на те, наскільки російські війська задіяні у вторгненні в Україну та їхні серйозні втрати у боях. Про це у середу, 11 травня, заявила фінський дипломат у Вашингтоні Хейді Хаутала, повідомляє AP.

Вона зазначила, що багато російських військовослужбовців, дислокованих поблизу 1300-кілометрового кордону з Фінляндією, були відправлені в Україну і зазнали там «значних втрат».

Водночас Хаутала вважає, що потенційні контрзаходи Росії можуть включати пересування систем озброєнь ближче до Фінляндії, кампанії з дезінформації, кібератаки, економічні контрзаходи та скерування міграції у бік російсько-фінляндського кордону, подібно до того, що відбулося на кордоні Польщі з Білоруссю у 2021 році.

З огляду на те, що президент РФ Володимир Путін назвав розширення північноатлантичного альянсу однією з причин нападу на Україну, у Фінляндії, де суспільство протягом десятиліть рішуче виступало проти членства в НАТО, тепер думка змінилася — опитування показують, що понад 70% фінів виступають за приєднання.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон підписав взаємні гарантії безпеки з Фінляндією.

Раніше у МЗС Росії заявили, що входження Фінляндії до НАТО не зміцнить безпеку країни. У цьому випадку російські військові розглядатимуть «усі необхідні заходи».


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net