У НАТО виникли розбіжності щодо посилення у Східній Європі — ЗМІ

У НАТО виникли розбіжності щодо посилення у Східній Європі — ЗМІ

Країни Балтії та Польща вимагають значного розширення військової присутності у регіоні, проте Франція та Італія налаштовані скептично.

 
Серед членів НАТО виникли розбіжності щодо розгортання військ у Східній Європі на тлі вторгнення Росії в Україну. Про це 17 травня повідомила газета The Washington Post.
 
Наголошується, що військове посилення було однією з тем зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, яка проходила у Берліні минулими вихідними. Дипломати погодилися продовжити переговори до саміту у Мадриді.
 

 
Як наголошує WP, дебати вказують на різні оцінки майже трьох місяців війни в Україні.
 
Країни Балтії та Польща вимагають значного розширення військової присутності на їх території та нових можливостей, таких як протиповітряна оборона, які могли б ускладнити вторгнення Росії.
 
Політики інших країн, зокрема Франції та Італії, висловлюють скептицизм з приводу того, що безладні сили РФ загрожують територіям НАТО найближчим часом.
 
Початкове рішення з цього питання має бути ухвалене до кінця червня, коли лідери НАТО зустрінуться на саміті в Мадриді. Очікується, що на цих зборах вони також дадуть схвалення заявок Фінляндії та Швеції на членство, якщо Туреччина відмовиться від своїх заперечень.
 
Наголошується, що розширення альянсу значно збільшить його військовий потенціал у східній частині.
 
«Не можна виключати пряму військову агресію Росії проти союзників з НАТО. РФ може швидко зосередити збройні сили проти східного кордону альянсу», — йдеться у спільній пропозиції Литви, Латвії та Естонії.
 
Документ передбачає, що контингент, чисельністю близько 20 000 осіб, має швидко дістатися до кожної з країн, у разі загрози.
 
Інші члени блоку обережніше ставляться до нових зобов’язань у Східній Європі, побоюючись, зокрема, збільшення витрат.
 
Лідери Східної Європи наголошують, що вибір «приглушеної відповіді» був би стратегічною помилкою на кшталт реакції Заходу на вторгнення Росії до Грузії у 2008 році та анексію українського Криму у 2014 році.
 
Східноєвропейські чиновники кажуть, що це був сигнал президентові Росії Володимиру Путіну, що йому може зійти з рук напад на своїх сусідів.
 
Вони наполягають, щоб НАТО офіційно відмовилося від основного акту Росія — НАТО 1997 року, який обмежує постійне розміщення альянсу на схід від Німеччини в обмін на зобов’язання Росії підтримувати мир.
 
Але деякі політики в Західній Європі та США вважають, що угода є корисною для майбутньої координації з Росією та зміцнення стабільності.
 
Вони також стурбовані тим, що альянс відвернеться від інших загроз, включаючи тероризм та нелегальну міграцію через Середземне море.
 
Раніше повідомлялося, що Фінляндія та Швеція подали офіційні заявки на вступ до НАТО.
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net