З явився текст рішення ЄС про кандидатство України

З явився текст рішення ЄС про кандидатство України

У Брюсселі рішення про подальші кроки для кандидатів на вступ ухвалять, як тільки всі умови ЄК будуть повністю виконані.

 
Європейська Рада ввечері у четвер, 23 червня, оприлюднила висновки засідання щодо надання Україні статусу кандидата у члени Європейського Союзу. Текст рішення опубліковано на сайті Ради.
 

«Європейська Рада визнає європейську перспективу України, Республіки Молдова та Грузії. Майбутнє цих країн та їхніх громадян лежить у Європейському Союзі. Європейська Рада ухвалила рішення про надання статусу країни-кандидата Україні та Республіці Молдова», — йдеться у третьому розділі висновків під назвою «Заявки на членство України, Республіки Молдова та Грузії».
 
У документі йдеться також, що Європейській комісії запропоновано звітувати перед Радою про «виконання умов, зазначених у висновках комісії щодо відповідних заявок на членство в рамках її регулярного пакета заходів щодо розширення».
 
«Рада ухвалить рішення про подальші кроки, як тільки всі ці умови будуть повністю виконані», — наголосили в ЄС.
 
Стосовно Грузії зазначено, що Єврорада «готова надати Грузії статус країни-кандидата після того, як будуть вирішені пріоритети, зазначені у висновку комісії щодо заявки Грузії на членство».
 
«Просування кожної країни до Європейського Союзу залежатиме від її власних заслуг відповідно до Копенгагенських критеріїв, зокрема від здатності ЄС приймати нових членів», — йдеться у висновках.
 
Нагадаємо, напередодні Рада ЄС надала Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Рішення одноголосно підтримали усі 27 лідерів спільноти під час саміту у Брюсселі.
 
Президент України Володимир Зеленський назвав цю подію однією з найважливіших для України за всі 30 років незалежності.
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Вступ України в ЄС

СюжетЄвропейський квартет у Києві: беззаперечна підтримка України на шляху до ЄС

СюжетУкраїна, Молдова, Грузія: хто краще готовий до статусу кандидата в члени ЄС

Віце-президент Єврокомісії: Ми не можемо сказати «ні» Україні

Фон дер Ляєн: ЄС стоїть на порозі «історичного рішення» щодо України

СюжетЯкий висновок щодо заявки України на членство в ЄС дасть Єврокомісія?

Источник: korrespondent.net