Шлях України в ЄС не має часових рамок — ЄК

Шлях України в ЄС не має часових рамок — ЄК

Це не жорсткий процес, який має часові рамки, це динамічний процес, зауважила Фон дер Ляєн.

Процес вступу України в Євросоюз не має певних часових рамок, заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у п’ятницю, 17 червня.

«Ми очікуємо і ми обговорили з країнами, що певні реформи мають бути здійснені. Знову ж таки, це динамічний процес, я наполягаю на цьому. Це не жорсткий процес, який має певні часові рамки або в якому здійснені кроки ніколи не можуть бути скасовані. Це динамічний процес, тому ми очікуємо, що ці реформи будуть зроблені. Якщо так — тоді це засновано на заслугах, буде просування вперед. Поки ці реформи не будуть зроблені, буде застій, нічого не рухатиметься», — сказала вона.

Фон дер Ляєн наголосила, що це в руках країн.

«Це також повага до суверенітету країни — щоб вони вирішували, з якою швидкістю і якою формою рухатися вперед», — зазначила вона.

За словами голови Єврокомісії, рішення рекомендувати надати Україні статусу кандидата в члени ЄС було засноване на заслугах країни, а не тому, що йде війна з Росією.

«Увесь процес (ухвалення рішення) ґрунтувався на досягненнях і був зроблений відповідно до правил. Ми деталізували, що має бути зроблено. Україна вже досягла багато чого. Прогрес за останні 8 років, реформи, які були зроблені, покращення, які були зроблені, робота, яка була зроблена з нами, демонструють, що, дійсно, є прогрес. Ґрунтуючись на досягненнях, Україні було рекомендовано не лише дати європейську перспективу, а й статус кандидата», — сказала вона.

При цьому вона зазначила, що «багато роботи ще має бути зроблено».

У свою чергу єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Олівер Варгеї повідомив умови початку переговорів щодо вступу в ЄС.

«Сьогодні ми приймаємо перше рішення з усього процесу приєднання. Це означає, що ми пропонуємо статус кандидата. Початок переговорів про приєднання — це далі. Сьогодні йдеться не про це рішення. Після того, як умови будуть виконані, потім нам треба буде повернутися і подумати про те, чи дотримані всі критерії для того, щоб зробити наступний крок, яким буде початок переговорів про вступ. Але це інша низка рішень, які треба буде ухвалити», — сказав він.

Раніше в Офісі президента повідомили, що після надання Україні статусу кандидата в члени ЄС країна має провести низку антикорупційних реформ та змін у судовій та правоохоронних системах, а також погодити низку законів із європейськими аналогами.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Вступ України в ЄС

СюжетЄвропейський квартет у Києві: беззаперечна підтримка України на шляху до ЄС

СюжетУкраїна, Молдова, Грузія: хто краще готовий до статусу кандидата в члени ЄС

Віце-президент Єврокомісії: Ми не можемо сказати «ні» Україні

Фон дер Ляєн: ЄС стоїть на порозі «історичного рішення» щодо України

СюжетЯкий висновок щодо заявки України на членство в ЄС дасть Єврокомісія?

Источник: korrespondent.net