Французькі вчені відновили клітини мертвих свиней

Французькі вчені відновили клітини мертвих свиней

Американські дослідники з Єльського університету змогли «оживити» органи свиней через годину після їхньої смерті.

 
Команді вчених вдалося відновити кровотік та функції клітин у тілах свиней, які були мертві протягом години. Про це повідомляє France24.
 
Зазначається, що у 2019 році група вчених із США зуміла відновити функції клітин у мозку свиней через кілька годин після того, як вони були обезголовлені. Після цього команда спробувала поширити цю техніку на тіло.
 
Вони викликали серцевий напад у свиней під наркозом, що призвело до зупинки кровотоку в їхніх тілах. Це позбавило клітини організму кисню, внаслідок чого свині померли.
 
Потім через годину вчені накачали тіла рідиною, що містить власну кров свиней, а також синтетичну форму гемоглобіну та препарати, що захищають клітини та запобігають утворенню тромбів. Після чого протягом наступних шести годин експерименту кров знову почала циркулювати, і багато клітин почали функціонувати, у тому числі в життєво важливих органах.
 
«Ці клітини функціонували через кілька годин після того, як не мали функціонувати — це говорить нам про те, що загибель клітин можна зупинити», — сказав Ненад Сестан, старший автор дослідження та науковий співробітник Єльського університету.
 
Таким чином, це відкриття може врятувати багато людських життів, тому що дасть лікарям більше часу для пересадки органів.
 
Раніше повідомлялося, що американська організація за допомогою штучного інтелекту хоче розшифровувати мову тварин та спілкуватися з ними.
 
У Болгарії виявили доісторичні останки панд
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net