Кліматолог передбачив дату наступного кінця світу

Кліматолог передбачив дату наступного кінця світу

За даними вченого, до 2100 року глобальна температура зросте на 4,4 градуса, а межа дев’ять градусів буде досягнута не раніше 2500 року.

На мешканців Землі чекає чергове масове вимирання. Майбутній «кінець світу» стане вже шостим для нашої планети. Про це в понеділок, 1 серпня, пише Biogeosciences з посиланням на дослідження японського кліматолога Куніо Кайхо.
 
Видання пише, що свої висновки експерт зробив на основі даних про глобальну температуру, температури Землі та суші в періоди минулих вимирань, у тому числі й даних про види, які тоді зникли.
 

 
Окрім шести найбільших періодів вимирання — ордовицького, девонського, пермського, тріасового, крейдяно-палеогенового та нинішнього голоценового, Кайхо розглянув також і не наймасштабніші масові вимирання видів.
 
Порівняльний аналіз цих цифр показав, що кількість загиблих видів лінійно залежить від температурних аномалій серед їх проживання.
 
Проаналізувавши інформацію, він дійшов висновку, що до критичного рівня температура Землі підніметься до 2500 року.
 
У дослідженні він зазначив, що раніше вимирання відбувалося повільніше, а температури могли підвищуватися протягом тисячоліть. Нині ж руйнівні процеси відбуваються набагато швидше, що » різко скорочує можливості живих популяцій адаптуватися змін і може спричинити більш прискорене вимирання » .
 
«Джерелом проблем для біосфери зараз служить людина, і її господарська діяльність», — наголосив учений.
 
Нагадаємо, в Антарктиді прискорився ріст рослин через зміну клімату, що вказує на серйозну загрозу тендітній екосистемі регіону. 

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net