Температура на Землі нижча, ніж у космосі — вчені

Температура на Землі нижча, ніж у космосі — вчені

У підземному прискорювачі частинок стало холодніше, ніж у більшій частині Всесвіту.

 
Вчені з Національної прискорювальної лабораторії SLAC Міністерства енергетики США стверджують, що прискорювач частинок, що стикає електрони на Землі, досягнув температури нижче, ніж у відкритому космосі. Про це пише Live Science.
 
Дослідники охолодили рідкий гелій до мінус 456 градусів за Фаренгейтом за допомогою рентгенівського лазера, який використовували на вільних електронах джерела когерентного світла лінійного прискорювача (LCLS).
 
Так вони з’ясували, що це всього на два Кельвіни вище за абсолютний нуль — найнижчу з можливих температур, при якій рух частинок припиняється. Таке морозне середовище має вирішальне значення для прискорювача, тому що за таких низьких температур машина стає надпровідною. Таким чином, вона може пропускати через себе електрони практично з нульовою втратою енергії.
 
«Навіть порожні області космосу не такі холодні, оскільки вони все ще заповнені космічним мікрохвильовим фоновим випромінюванням, залишком після Великого вибуху, який має однорідну температуру мінус 454 F», — зазначили вчені.
 
За словами директора Управління прискорювачів SLAC Ендрю Беррілла, LCLS-II тепер готовий почати прискорювати електрони зі швидкістю один мільйон імпульсів на секунду. Це світовий рекорд.
 
«Це на чотири порядки більше імпульсів за секунду, ніж у його попередника, LCLS, а це означає, що всього за кілька годин ми відправимо більше рентгенівських променів користувачам, ніж LCLS зробив останні 10 років», — додав Беррілл.
 
Також вчені кажуть, що нижчі температури можуть бути досягнуті за допомогою дуже спеціалізованих систем охолодження, які можуть досягати частки градуса вище за абсолютний нуль, коли весь рух зупиняється.
 
Нагадаємо, за даними Всесвітньої метеорологічної організації, минулий рік став одним із семи найтепліших років за всю історію спостережень.
 
Температура Землі на максимумі за 3 млн років – ООН
 
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net